Hardop Order van 16 Februari 1828. De heer Weifenbach ongesteld zijnde, zullen de Kadetten der 3e klasse, welke les van 3 tot 5 uur hebben, onder toezicht van een onderofficier het hulpwerkwoord „Haben" uit Morin pag. 251 van buiten leeren, hetwelk insgelijks de 2e klasse van 672 tot 772 za^ doen. Beperking van dienstcorrespondentie Order van 19 Juny 1829. dat in het vervolg hoegenaamd geen verlof aan eenig Kadet zal worden toegestaan dan in het geval om standigheden zulks dringend gebieden, en welke alsdan in de verzoeken der ouders of voogden duidelijk moeten worden omschreven en gemotiveerd, terwijl er op een verzoek, wanneer slechts in algemeene termen dringende familie zaken worden aangegeven, geen regard zal worden geslagen, even zoomin als wanneer de aanvrage geschiedt tot het bijwonen van huwelijken of geboortefeesten, het vieren van 25 of 50-jarige bruiloften, verjaardagen of eenige andere familievereenigingen hoe ook genaamd, alsmede van Paasch-, Pinkster- of Kerstdagen, hetzij de familie der Kadetten binnen of buiten Breda gehuisvest zijn; dat alleen als dringende gevallen in aanmerking kunnen komen, het af sterven van Ouders, Grootouders, Broeders, Zusters of het meerderjarig worden van een bestorven Kadet, waarvoor het noodzakelijk is, dat zijne zaken met deszelfs voogden geregeld worden, van welk een en ander de Kadetten ver- pligt zijn hunne ouders of voogden te informeeren, opdat Z.E. niet met nuttelooze correspondentie overladen wordt, gelijk tot nu toe heeft plaats gehad, en dus verpligt zoude 158 II. LOSSE GREPEN.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 180