tot mond„Hare Majesteit, vergezeld van den Gouverneur en Hoogstderzelver gevolg is in aantocht." Het hooge gezelschap kwam op 't terrein, waar het afsteeg, om vanaf een hoog gelegen punt de oefening gade te slaan. Zelden verliep een oefening met meer enthousiasme dan nu. Mitrailleurs ratelden, geweren knalden, de aanvallers stormden op de stelling in. Na een korten tijd was deze dan ook genomen en weerklonk het signaal „Einde der oefening." Het corps werd verzameld en in een zeer korten tijd stond het aangetreden. Even hierna presenteerde majoor Fruyt van Hertog het Corps aan H. M. de Koningin en inspecteerde Zij ons. Kort daarna werd afgemarcheerd naar het „Huis ten Bosch", waar wij voor H. M. zouden defileeren. Tijdens den marsch hierheen, die weer werd opgeluisterd door de muziek van de Koninklijke Militaire Kapel, bleek de populariteit van de cadetten in de Residentie. De men- schenmenigte, die ons volgde was enorm. Opmerkelijk was, zooveel „Paul's" en „Wim's" in den troep liepen. Vooral bij 't damespubliek schenen deze namen zeer geliefd. Het aantal malen dat het Vaandel werd gegroet was niet te tellen. Tien minuten voor twaalf waren wij voor het „Huis ten Bosch", waar het défilé om 12 uur zou plaats hebben. De looper was reeds uitgelegd. Precies om 12 uur ging de deur open en IT. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses verschenen, vergezeld door het gevolg, op het bordes. Een paar korte commando's weerklonken en voorwaarts gingen we. Wij defileerden voor onze Koningin en onze Prinses. Een pen kan niet beschrijven, wat er toen in de jonkers 163

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 187