VOORREDE. Voor de Almanak '32 de wereld ingaat, willen wij de lezeressen en lezers eerst verzoeken niet al te critisch tegenover den inhoud van het Mengelwerk te willen staan. Herinnert U slechts de woorden van Destouches,,La cri tique est aisée et l'art est difficile". Het is de vorige Redactie-Commissie gelukt, dank zij de energie van den Secretaris J. G. Smit, den Almanak '31 nog voor het Kerstverlof te doen uitkomen. Op ons rustte nu de verplichting zulks ook te doen. Toch, het spijt ons dit te moeten zeggen, het heeft niet veel gescheeld, of het was niet gebeurd. De medewerking van het Corps bestond over 't algemeen slechts uit een meewarig vragen „Wanneer komt de Almanak uit?" Doch tot een grootere inspanning waren de meesten niet te krijgen. Verder willen wij hier onzen welgemeenden dank uit brengen aan den Kapitein J. Blokhuis, die als adviseur van de Redactie zooveel voor den Almanak gedaan heeft. De Kapitein Blokhuis was genoodzaakt deze functie neer te leggen, doch heeft zich bereid verklaard het Eere-Lid- maatschap der Redactie aan te nemen. In den Kapitein B. F. A. Schilmöller mochten wij den vervanger van den Kapitein Blokhuis vinden, en ook hem evenals den Eersten-Luitenant J. Roode, zijn wfij grooten dank verschuldigd, voor de wijze waarop zij ons gesteund en geholpen hebben. Ten slotte nog een woord van dank aan den Directeur van de Lithografie, den Reserve-Luitenant-Kolonel De Ridder, voor de hulp en voorlichting, die hij ons verleend heeft bij het drukken. Moge ook deze jaargang weer in Uw smaak vallen. DE REDACTIE. 2

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 8