gouden medaille voor 36-jarigen trouwen en eerlijken dienst aan den Adj.-O. O. I. Remmers plaats. Hierna herhaling van dezelfde plechtigheid voor de uit reiking van de gouden medaille voor menschlievend hulp betoon aan den cadet-korporaal E. B. G. Büermann. Voor het a.s. vertrek van het Corps naar Den Haag heerscht een hevige drukte. In de vestiaire krioelen allerlei poetsende, ranselriempjes-afschrijvende, broodzak-kwijt-zijnde menschen geagiteerd dooreen. 23, 24, 25 Maart. Den Haag. Deze twee woorden zeggen het halve Jonkerdom reeds veel. Nog meer beteekenis krijgen ze, en nu voor allen, wanneer we hier één woord aan toevoegen, n.l. défilé." Wij herinneren ons allen, dat er reeds dadelijk aan het begin van het jaar gemompeld werd binnen Kilacadmon's muren „Wij zullen misschien voor de Koningin defileeren." De tijd verstreek. Uit onze gedachten raakte dit denk beeld evenwel niet. In een enkele Corpsvergadering werd er naar gevraagd, doch het antwoord van den Senaat luidde steeds„Er wordt aan gewerkt." Dan plotseling, maakt Nass op den lOden Maart, 's mid dags aan het middagappèl bekend, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, ons toe te staan tijdens de detacheering in Den Haag voor Haar te defileeren op den 24sten Maart. De vreugde in het Corps is groot, getuige sommige borden in de eetzaal, die uit puur enthousiasme stuk vallen, als er met een mes eenige tikjes op gegeven worden. In de volgende veertien dagen is er slechts één onderwerp, waar over gesproken wordt. Ook buiten Henricus meenen wij reeds symptomen van belangstelling te vinden. Zaterdag, voorafgaande aan het vertrek, wordt het kwar- 84

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1932 | | pagina 98