Wij hebben gemeend den Almanak 1983 te moeten openen met een portret van den Gouverneur der Koninklijke militaire academie, sedert 1 November 1.1. bevorderd totgeneraal-majoor. Bij deze gelegenheid zij het ons vergund Generaal en Mevrouw van der Harst van harte geluk te wenschen met deze promotie. Wij brengen in herinnering hoe de afgeloopen jaren het corps en de talrijke cadetten-vereenigingen zich steeds hebben mogen verheugen in den steun en de belang stelling van den Gouverneur en van Mevrouw v. d. Harst. Het corps betuigt hiervoor zijn hartelijken dank en blijft zich gaarne in Uw voortdurende belangstelling aanbevelen. Wat den inhoud van den almanak 1933 betreft, verzoeken wij onze lezeressen en lezers niet al te critisch te staan tegenover het mengelwerk. De weinigen, die zich beijverd hebben kopie voor dezen almanak te leveren niet te na gesproken, moet helaas geconstateerd worden, dat de animo tot het leveren van een bijdrage uiterst gering is. Dezen weinigen brengen wij onze hulde en dank voor hunne bijdragen in woord en in beeld. Evenals het vorige jaar, hebben wij het ook thans raad zaam geoordeeld niet de jaarverslagen van alle vereenigingen op te nemen, doch ons te beperken tot de verslagen van die vereenigingen, die het corps naar buiten vertegenwoor digd hebben. Onzen welgemeenden dank brengen wij gaarne aan de beide adviseurs van de Redactie-commissie, den kapitein B. F. A. Schilmöller en den eerste-luitenant J. Roode, die ons steeds met raad en daad hebben ter zijde gestaan en aan den reserve-luitenant-kolonel L. de Ridder, directeur der Lithografie, voor de medewerking en de technische voorlichting bij het drukken. Moge ook de Almanak 1933 bij onze lezeressen en lezers een gunstig onthaal vinden. DE REDACTIE 2

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 10