Dit moet eigenlijk een verslag worden met een rouwband. Velocitas heeft het niet langer dan drie jaar in de 2e klasse kunnen bolwerken. Hoewel het de eerste twee seizoenen ook niet van een leien dakje ging, bracht 1932 ons den genadeslag toe. Het oude roemruchte „Velocitas" is gede gradeerd naar de 3e klasse. Door deze jammerlijke gebeur tenis heeft het Bestuur gemeend de 37 jaar oude vereeniging uit den „K. N. V. B." terug te moeten nemen, zoodat we voor de toekomst weer op vriendschappelijke wedstrijden zijn aangewezen. We willen U een nauwkeurig verslag van zeer veel verloren wedstrijden besparen. Evenals in 1930 en '31 begonnen we dit voetbaljaar zeer slecht. In het midden van het seizoen kwam er eenige opleving en we meenden al over x het ergste heen te zijn, toen het weer zeer snel bergaf ging. De Gouverneur stelde alles in het werk om de spirit er in te blazen. Eenige malen heeft het Bestuur een onder houd met ons Eerelid gehad en zelfs enkele spelers werden bij Z.H.E.G. geroepen, om hun den ernst van de zaak onder de oogen te brengen en om zich met hart en ziel aan „Velocitas" te wijden. Ook de Beschermheer, de eerste- Luitenant Somer, nam alle middelen te baat om nog te redden wat er te redden viel. Het mocht helaas niet baten. Momenteel schijnt er een soort voetbal-moeheid onder de Cadetten te heerschen. Wegens gebrek aan belangstelling bij de spelers is het ons dit jaar niet eens gelukt om een z.g. nacompetitie geheel uit te spelen, 't Is een ongeloof waardig verschijnsel, dat uit een 300 Cadetten geen behoorlijk fanatiek elftal samen te stellen is. Helaas bewij zen de feiten het ons. 98 JAARVERSLAG. Sic transit gloria muncli.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 112