Zoo is ook dit cursusjaar weer ten einde en hebben we net als het vorig jaar vele successen kunnen boeken. Het nieuwe bestuur verdeelde de werkzaamheden doelmatig, zoodat de schermafdeeling onder Maurenbrecher en de athletiekafdeeling onder Schotte een flinken vooruitgang deden zien. In het corps kwamen stemmen op, om ook de turnaf- deeling weer nieuw leven in te blazen. Daartoe werd door het bestuur een poging gedaan, met medewerking vooral van turners als Becht en Büermann. Er bleken vele goede turners te zijn, die onder leiding van onzen trainer, adjudant Hoekstra, fanaat aan den slag gingen. Over het geheel genomen, was de geest dus uitstekend. Allen hebben zich ingespannen, op enkelen na, die de woorden van het vorige jaarverslag blijkbaar nog niet ter harte hebben genomen. Ze kunnen veel beter, ze vergeten, dat het niet gaat om hun eigen naam, maar om die van de Cadetten. Jongelui, houdt dat steeds voor oogen. Je kameraden leven steeds met je mee, de Gouverneur en officieren zijn gebrand op goede prestaties van het Corps. Laat iedereen steeds trachten een blaadje bij te dragen voor den krans der overwinning. Dan pas mag je tevreden zijn. ,,Geen zin" of „Het is te koud" mag dus voortaan niet meer gehoord worden. Het schermen van dit seizoen stond op een hoog peil. Intensief werd er getraind en vooral de oudste jaars bleken uitstekende krachten te zijn. Yoor het eerst sinds jaren namen cadetten deel aan de voorwedstrijden voor de Nederlandsche kampioenschappen. 101 JAARVERSLAG.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 115