toe met weinig hoop op succes, maar vol moed en strijdlust. Deze wedstrijd bracht ons een onverwacht succes op alle num mers en we smaakten het genoegen een len en een 2en prijs te winnen. De Overnaadsche vier moest twee voorwedstrijden roeien en won deze onbedreigd. Jammer genoeg kon ze niet in de finale uitkomen omdat tien minuten later de jonge acht A geroeid moest worden. Het leek ons beter om dan maar de overnaadsche vier te laten vervallen en de „acht" te roeien. Het bleek dat dit goed was gezien. De acht bracht ons na een goeden maar niet spannenden wed strijd tegen Njord en Triton den eersten prijs. Met twee bootlengten voor nummer twee kwamen we aan. Ook de jonge vier A leverde hier goed werk. Zij kwam na een spannende race tegen „Triton" in de finale, maar moest hierin de eerste plaats afstaan aan „Laga", daar ze in den befaamden „zak" van de Rijn geduwd werd door „Het Spaarne", die slecht stuurde. Het werd een boord aan boord race om de tweede plaats tusschen Het Spaarne en de Cadetten, maar na een felle eindspurt behaalden we de overwinning. Van de zes geroeide wedstrijden werden er vijf gewon nen 1 Na de „Hollandia" kwam de „Koninklijke" in Amsterdam van 5 en 6 Juni. Hier waren we de gast van „de Hoop". Door de successen van Alphen waren de verwachtingen hoog gespannen. Hier kwamen we uit in de nummers jonge acht A, jonge vier B en Overnaadsche vier. De overnaadsche vier kon het evenwel niet tot de finale brengen. Ze werd met een miniem verschil tweede. De jonge vier B kwam na een uiterst spannende race tegen onze gastheeren in de finale, waarin ze als tweede eindigde. De voor wedstrijd van de jonge acht A tegen Njord werd onbedreigd gewonnen, ondanks het feit, dat de jonge vier B, die hierin meeroeide, een uur tevoren een zwaren wedstrijd geroeid had. In de 138

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 152