Fier wappert onze driekleur van het front- en van het hoofdgebouw der Koninklijke militaire academie. Aan den ingang van het hoofdgebouw, boven het woord Henricus, is een enorme loudspeakerinrichting aangebracht. De eetzaal der cadetten is in feestkleedij gestoken. Over de volle lengte der eetzaal wachten twee smaakvol gedekte tafels op de komst der gasten. De wanden der eetzaal zijn met groen en palmen versierd. Aan een der uiteinden is een klein podium opgeslagen, gelegenheid biedend voor de opstelling van een strijkje. In het midden van een der wanden, aan de zijde van het bekende belletje voor den officier van piket, prijkt tusschen groen een kunstige crayonteekening, voor stellende een duivels fraaien sprong over een hooge hindernis, de ruiter gestoken in donkere rijbroek, witte uniformjas en witte pet, het tenue van Ned. Indische Olympiaderuiters. Het is heden feest binnen de muren van de Academie. Vandaag toch zal uitvoering gegeven worden aan het denk beeld den Bredaschen ruiter Schummelketel, die op Duiveltje zulk een schitterend figuur heeft gemaakt bij de Olympische wedstrijden te Los Angeles, daarvoor nog eens, doch thans op eenvoudige wijze, te huldigen door de officieren van het garnizoen Breda en daar de Koninklijke militaire academie de eer heeft luitenant Schummelketel onder haar leeraren te tellen, geniet het oude Kasteel van Breda thans het voorrecht de belangstellenden binnen zijn grijze muren te mogen ontvangen. 170 Huldiging van luit. Schummelketel door het garnizoen Breda op 20 October 1932.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 184