Om de plannen voor deze huldiging uit te werken had zich te Breda onder Eere-voorzitterschap van generaal-majoor Donk, commandant van de Ille Divisie, een comité gevormd bestaande uit den kolonel van der Harst, Gouverneur van de K. M. A., voorzitter, den gene raai-majoor b.d. Maris, de kolonels Geesink, Hardeman en Jhr. van Adrichem Boogaert, alsmede de luitenant-kolonels Snellen van Vollenhoven, Jhr. Quarles van Ufford en Bn. Creutz. De huldiging geschiedde op het terrein der K. M. A. voor het front van het cadettenkorps en werd gevolgd door een gemeenschappelijke Brabantsche koffietafel, waaraan werd aangezeten door eenige burger-autoriteiten en ver- eenigingsbestuurderen en officieren van het garnizoen met hunne echtgenooten. De huldiging aan de K. M. A. werd voorafgegaan door een ontvangst ten stadhuize, welwillend aangeboden door het gemeentebestuur, van luitenant Schummelketel, autori teiten, deputaties van korpsen en vereenigingen, allen met hunne dames. Bij deze ontvangst huldigde de burgemeester van Breda luitenant Schummelketel zoowel als deel van de ruiteréquipe, die de tweede plaats had weten te veroveren, als voor zijn individueele prestaties in den mondialen wedstrijd, bij welke hij een zeer eervolle plaats had weten te veroveren. De burgemeester wees er voorts op, dat luitenant Schummelketel 'n rijk van millioenen had vertegenwoordigd, waardoor de band van het Nederlandsche en Nederlandsch-Indische leger voor de wereld krachtig werd onderstreept. Laat ons thans in gedachten terugkeeren naar de K. M. A., waar in verband met de huldigingsplannen op Donderdag 20 October omstreeks 12 uur een ongewone drukte heerschte. Een aantal officieren met hunne dames is reeds op het 171

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 187