voorplein verzameld. Uit de richting van het binnenplein weerklinkt plotseling het geroffel van trommen en even later marcheert onder commando van kapitein Fortanier het korps cadetten met ingetreden vaandel het voorplein op en stelt zich op tegenover het front van het hoofdgebouw. Op den linkervleugel plaatsen zich de jongste jaars, nog wat nieuwbakken uitziend in de cadettenuniform, doch met glundere gezichten, 't Is het eerste militaire feest dat zij aan de Academie meemaken. En al zijn zij ongewapend, zij vormen toch één front met de oudere jaars, voor welk front straks de huldiging zal plaats hebben. Haaks op het door het korps cadetten gevormde front, heeft zich de oppasserscompagnie opgesteldDe trouwe oppasser van luitenant Schummelketel, de dienstplichtige Vermeulen, hoewel reeds teruggekeerd in de burgermaatschappij, heeft gaarne gevolg gegeven aan den oproep van het comité om heden tegenwoordig te zijn bij de huldiging van zijn meester. Zijn trouwe diensten zullen straks ten aanhoore van alle aanwezigen worden gememoreerd. Daarvan moeten ook de makkers van Vermeulen getuige zijn. Inmiddels is ook de stafmuziek van het 6e R. I., die de huldiging ten stadhuize had opgeluisterd, op het Academie terrein aangekomen en heeft zich op den rechtervleugel van de troepen opgesteld. Daar komen enkele groepen dames en heeren binnen, die de huldiging ten stadhuize door bur gemeester Van Sonsbeeck hebben bijgewoond en kort daarna kondigt het signaal „Geeft Acht" de komst aan van den burgemeester Van Sonsbeeck, generaal-majoor Donk en den gouverneur der K. M. A., die luitenant en mevrouw Schum melketel begeleiden. Kapitein Fortanier presenteert het korps cadetten aan den gouverneur en nadat generaal-majoor Donk de troepen heeft geïnspecteerd stelt de gouverneur, voorzitter van het huldigingscomité, zich op tegenover luitenant 172

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 188