Wij danken voor de wijze, waarop ons allen, het Leger, het Garnizoen en de Academie, heeft vertegenwoor digd bij Uwe schitterende prestatie en wij wenschen U, als blijk van onze hoogachting en in overeenstemming met de eenvoudige gebruiken van de Olympische spelen, met een krans te eeren." Na deze woorden, die dank zij de luidsprekersinstallatie, door iedereen schitterend waren te volgen en die mede in verband met de omgeving, waarin zij werden uitgesproken, een grooten indruk maakten op alle aanwezigen, niet het minst op luitenant Schummelketel zelve, overhandigt spreker den kranigen ruiter een fraaie krans, versierd met de linten in de nationale kleuren. Dan richt de Gouverneur het woord tot oppasser Vermeulen, dien spreker er aan herinnert, dat toen het lot hem in dienst riep, hij wel niet gedacht zal hebben, dat het einde van zijn eersten oefentijd hem naar het buitenland zou roepen, naar het verre Los Angeles, om zijn luitenant te vergezellen naar de Olympische spelen. Spreker schetst dan de moeilijke en verantwoordelijke taak, welke Vermeulen te vervullen had. Gij hebt, aldus spreker, tijdens de reis heen en terug en niet minder tijdens Uw verblijf in Amerika getoond voor deze taak ten volle berekend te zijn. Namens het comité overhandigt spreker den oppasser Vermeulen, wiens groote spaarzaamheid bekend was, een enveloppe met inhoud, welke Vermeulen fluks in een zijner broekzakken doet verdwijnen, teneinde Duiveltje over te nemen, die thans aan de beurt is zijn aandeel in de hulde in ontvangst te nemen. Maar een paard met een redevoering huldigen aldus de gouverneur is niet alleen moeilijk, maar ook een betrekkelijk ondankbaar werk. En daarom 174

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 190