verzoekt spreker aan mevrouw Schummelketei om Duiveltje met een strik in de Bredasche kleuren te willen tooien, waaraan gaarne wordt voldaan. Aldus getooid maakt het kittige Duiveltje, begeleid door oppasser Vermeulen een eere-ronde langs de dichte rijen belangstellenden en langs het front der troepen. Na deze ronde ontvangt Duiveltje uit de hand van den cadet sergeant Van Rossum een bos „Eerepeentjes" versierd met de natio nale kleuren als stoffelijke belooning voor zijn prachtige prestaties. Nadat het cadettenkorps langs luitenant Schummelketei heeft gedefileerd (en dat kunnen ze, de cadetten) en tot slot van de ofïicieele huldiging het Wilhelmus zich doet weerklinken over het Academieterrein, is de plechtigheid ten einde, waarna het comité met de eere-gasten en de andere genoodigden, zich naar de eetzaal begeven om aan te zitten aan den gemeenschappelijken koffiemaaltijd, die in verband met de tijdsomstandigheden een eenvoudig, doch een daarom niet minder feestelijk karakter droeg. Behalve generaal-majoor Donk, talrijke hoofd- en subal terne officieren van het Bredasche garnizoen, een groot aantal gepensionneerde officieren, de burgerleeraren verbon den aan de K. M. A., een deputatie van den Senaat van het cadettencorps, treffen we onder de aanzittenden ver schillende burgerautoriteiten w.o. burgemeester Van Sonsbeecken verschillende bestuursleden van Bredasche vereenigingen aan. Na een woord van welkom van kolonel Van der Harst, laten de andere sprekers niet lang op zich wachten. Het zou ons te ver voeren de vele tafelspeechen afzonderlijk te vermelden. Het zal echter wel niemand verwonderen, dat in een omgeving, die bij velen der aanzittenden aangename 175

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 191