herinneringen opwekt uit den eigen studietijd aan de K. M. A. doorgebracht, al spoedig de juiste stemming heerschte, terwijl de aangeboden spijzen en dranken, de kernachtige en soms geestige speechen en de opgewekte tonen van het cadetten strijkje er voor zorgden, dat de stemming op peil bleef. Als dan ook na een slotwoord van den gouverneur het gezelschap uiteen gaat, is een ieder voldaan over dit bij uitstek geslaagde militaire feest. Het spreekt vanzelf, dat ook voor de cadetten het verdere gedeelte van den dag een feestdag moest zijn. Daar de eetzaal buiten normaal gebruik was gesteld, hielden de jonkers groote pic-nic op de can tine, brood en koffie meenemen. De middaglessen kwamen te vervallen. Bij het middageten uitgebreid menu. Op verzoek van den Senaat verscheen tijdens dezen maaltijd luitenant Schummelketel in de cadetten-eetzaal om de enthousiaste hulde van het cadettenkorps in ontvangst te nemen. Wij behoeven niet te zeggen, dat ook de oppassers niet vergeten werden. De bescheiden en verstandige Vermeulen echter was na de huldigingsplechtigheid zoo spoedig mogelijk naar zijn woonplaats teruggekeerd. En Duiveltje Bij beschikking van den Inspecteur der Cavalerie is Duiveltje als troepenpaard ingedeeld bij de Koninklijke militaire academie, tot trots van de jonkers en niet minder tot genoegen van luitenant Schummelketel, die het bijzonder op prijs stelt het trouwe dier nog eenigen tijd in zijn nabijheid te hebben. S. 176

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 192