nastiekzaal had Schotte een zeer geslaagd ontwerp gemaakt, hetwelk is uitgevoerd onder leiding van Stoll en Claassen, beide ijverige leden der Assaut-commissie, terwijl Schotte zelf zijn artistieke talenten aanwendde voor het schilderen van tooneeldécors. Bijna zou ik nog een lid van de Assaut-commissie hebben overgeslagen en wel d'Engelbronner, die voortdurend met een groote bloc-note rondliep en ons aller geheugen te hulp kwam, overleg pleegde met leveranciers, bestellingen deed en de handen uit de mouwen stak daar waar het noodig was het zou mij dan ook oprecht hebben gespeten, als zijn naam hier onvermeld was gebleven. In de laatste week van April was het koel en regenachtig, doch dit ontmoedigde de ijverige werkers in geen enkel opzichtwerd af en toe een sombere weersvoorspelling geuit, steeds volgde de raad aan dien pessimist„Bemoei je er maar niet mee het is 30 April goed weer, daar zorgt de Assaut-commissie voorhet is een onderdeel van de leiding." Toen het er den vroegen morgen van den dertigsten nog niet erg bemoedigend uitzag, is op de binnenplaats een ballonnetje opgelaten met een briefje er aan„Verzoeke heden mooi weer." De dreigende wolken gaven aan dit verzoek gehoor, langzaam dreven ze over en een heerlijk Oranjezonnetje, waarnaar zoo vele vaderlanders op den verjaardag van onze geliefde Prinses uitzien, brak door. Haastig werden nog de laatste werkzaamheden verricht en daarna maakte men zich op om de introducé's aan het station te gaan verwelkomen. Opgewekte cadettengezichten, vroolijk lachende meisjestoetjes, een begroeting of men elkaar in geen jaren gezien heeft; weg snorren de taxi's naar de verschillende families, waar de jonge dames in deze dagen een gastvrij onderdak vinden. Des middags bood het „Walletje" langs het zijterrein 179

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 195