plaats aan vele belangstellenden, waaronder verschillende burger- en militaire autoriteiten, die de militaire en sportieve prestaties van het Corps gadesloegen. Het Assaut werd geopend met een fraaien stand, uitge voerd door athleten, die het opschrift droegen: „Assaut 1932". Bij het voltigeeren werden vele staaltjes van lenigheid en durf getoond, welke meermalen een hartelijk applaus uitlokten. Een aardige tegenstelling vond men in de gesloten exer citie van F 2, onmiddellijk gevoigd door het optreden van de Pradjoerits, de Soenansche Lijfwacht. Een en ander oogstte veel bijval. Daarna volgde een springconcours voor cadetten der cavalerie en artillerie, waarbij meerdere jonkers een vlot parcours reden. De op het terrein aanwezige geluidsversterker bewees goede diensten bij het aankondigen der verschillende num mers en bij de uitnoodiging, welke nu volgde, om eerst nog eenige roeidemonstraties gade te slaan en daarna den pushballwedstrijd en de athletiekdemonstratie op het achter terrein bij te wonen. Vooral de pushballwedstrijd tusschen de cavalerie en artillerie, waartoe Maris het initiatief had genomen, viel zeer in den smaak. Alle medewerkers en zij, die zich hadden ingespannen bij de voorbereidingen, konden met voldoening terugzien op dezen middag, welke werd besloten met een dansje op de cantine. Des avonds had de uitvoering in de groote futpee-loods plaats, welke zaal in een echten schouwburg was herschapen. De Gouverneur en Mevrouw van der Harst traden binnen, terwijl het strijkje het cadettenlied speelde, en werden met de andere aanwezigen welkom geheeten door den Voorzitter 180

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 196