van den Senaat. De Gouverneur dankte voor de welkomst woorden en herdacht dan den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, waarop door allen het Wilhelmus werd gezongen. De voorstelling begon met een hulde aan de Ridders in de Militaire Willemsorde, onder vermelding van de namen van hen, die als cadet dit eereteeken hadden verworven. Daarna werden de assautpartijen geschermd en volgde een colonne-sabel, ingestudeerd onder leiding van den sergeant Abrahams, welke keurig werd uitgevoerd. De dames-exercitie, ontworpen door en ingestudeerd onder leiding van Sippel, uitgevoerd door 18 Bredasche jonge dames, maakte een uitstekenden indruk. Na een aardige potpourri van Hawaiian-melodies door Bintang-Timoer, volgde een demonstratie van brugturnen, waarbij vele deelnemers den aanwezigen bewondering afdwongen voor de door hen verrichte krachttoeren. Als laatste nummer voor de pauze werd een fantasie op het: „Lied der Wolgaschleppers" gegeven; goed gespeeld. Na de pauze heeft Stiekum nog een vroolijke één-acter ten tooneele gebracht, waarmede de voorstelling werd besloten. Het feest werd voortgezet op de cantine en nu bleek, dat de beslissing om alle feestelijkheden op de K. M. A. te houden niet alleen uit zuinigheidsoverwegingen goed was geweest, doch ook belangrijk bijdroeg tot verhooging van de gezelligheid. In de alleraardigst versierde cantine, waar de cadetten zich thuis voelden, waar de keurige parketvloer tot dansen noodde, zat oogenblikkelijk de stem ming er in en deze bereikte haar hoogtepunt tegen het oogenblik, waarop men moest instemmen met het„Bonsoir mes amis, bonsoir Zondagmorgen bestond er gelegenheid tot bezichtiging 181

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 199