der gebouwen van de K. M. A., en werd, omstreeks het middaguur, een hockeywedstrijd tusschen C. H. C. en Breda gespeeld, welke een verdiende belangstelling genoot. Sippel was bij de voorbereidingen met het verzoek geko men om met de invité's te mogen koffiedrinken op de K. M. A. Dit denkbeeld viel in goede aarde en de gouver neur verleende daarvoor toestemming. Aan tafel gezeten keek men eenigszins op zijn neus, toen alleen maar was opgediend 3 wit en 2 bruin, een portie boter en 3 plakjes rookvleesch per man, doch gelukkig konden de gezichten opklaren, toen op een gegeven teeken de bedienden in colonne met eenen kwamen aanmarcheeren met schotels huzarensalade, voor de bereiding waarvan de kok les had gekregen van Mevrouw Van Aelst. Na de lunch, voetbalwedstrijd tusschen H.H. Officieren en het Oudste Jaar, waarbij het oudste jaar een lesje kreeg. Tijdens de rust vond een gecostumeerde voetbalmatch plaats van de langste cadetten tegen de kleinste, welke groote hilariteit verwekte. Om half vijf was de Gouverneur zoo welwillend om de prijzen, gewonnen bij de gehouden wedstrijden, uit te rei ken. Als bijzondere prijzen had de Gouverneur Academie medailles beschikbaar gesteld voor Sippel en Scharp als belooning voor alles wat zij gedaan hadden voor het assaut, alsmede voor den winnaar van het springconcours. Deze laatste medaille viel aan Maurenbrecher ten deel. Vervolgens nog een enkel dansje en dan weder krachten verzamelen voor den komenden dansavond. Der traditie getrouw stijgt op zoo'n laatsten avond de feestvreugde ten top en, hoewel noode scheidend, was een ieder bij het sluitingsuur ten zeerste voldaan over het schoone feest, dat weder tot het verleden behoorde. J. D. B. 182

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 200