tinga, Buijten, Frackers en Hemmes zetten hun beste beentje voor. Vooral de nummers hoogspringen en kogelstooten gaven den doorslag. In de nummers polsverspringen en 100 m. loop werd een aanbevolene nummer één. De nummers kogelstooten en handgranaatwerpen waren voor Schotte. Het eindresultaat was, dat we wonnen met 2171/2 punt tegen 17472 punt. Onder de vier hoogstgeplaatsten waren drie cadetten n.l. Schotte, No. 1, Hemmes No. 2 en Van der Meijde No. 4. De stand was dus 20 voor de cadetten. 's Middags had de voetbalwedstrijd plaats. Daar de Kolo niale Reserve met een vast elftal uitkwam, valt het te begrijpen, dat we een zwaren dobber hadden. We vochten echter als zandhazen. Het resultaat was zeer matig, daar helaas het verband veel te wenschen overliet. Hermens in de voorhoede en Schoemaker in de verdediging stuwden het elftal steeds op. Vooral Hermens weerde zich bewon derenswaardig en sleepte ieder mee door zijn fanatisme. Maar de tegenpartij was niet voor de poes. Vrij onverwacht scoorden ze hun eerste doelpunt, niet te houden. Dat kon den we niet op ons laten zitten. Aanval op aanval werd door ons ondernomen, vooral onze linkerwing werd voort durend aan het werk gezet. Niets hielp. Het werd 20 voor de Koloniale Reserve. Met verdubbelde energie vielen de cadetten nogmaals aan en zoowaar gelukte het hun een tegenpunt te halen, zoodat tenminste de eer gered was. Nu nog een poging om den gelijkmaker te halen. Kort na het door de cadetten behaalde tegenpuntje kondigde echter het fluitje van den scheids rechter het einde aan. Het laatste nummer hadden we dus verloren. Allen verzamelden zich daarna voor de prijsuitreiking. Een toespraak van den majoor en de overwinnaars in den 210

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 230