71 doch gedekt met de kroon, en het juweel aan een lint drie vingers breed en sautoir om den hals. Voor de Ridders Het ordeteeken aan een lint twee vingers breed aan het knoopsgat. De Broeders zullen, inplaats van het kruis, een zilveren medaille dragen, hebbende aan de eene zijde het zinnebeeld der orde en aan de keerzijde hare spreuk en hangende aan een Nassausch blauw lint, ter breedte van anderhalve duim met een oranje streep in het midden. ORDE YAN ORANJE-NASSAU. Er is bij de wet van 4 April 1892 een Orde ingesteld strekkende tot vereerende onderscheiding van Nederlanders of vreemdelingen, die zich jegens het Koninklijk Huis en den Staat of jegens de Maatschappij op bijzondere wijze hebben verdienstelijk gemaakt. Het Grootmeesterschap van deze Orde is onafscheidelijk aan de Kroon der Nederlanden verbonden. Deze Orde bestaat uit vijf klassen en eene eere-medaille is daaraan verbonden. De Ridders der eerste klasse der Orde dragen den naam van Grootkruizendie van de tweede klasse van Groot- Officieren die van de derde klasse van Commandeursdie van de vierde klasse van Officieren, en die van de vijfde klasse enkel den naam van Ridders. Het versiersel der Orde bestaat in een kruis met acht geparelde punten en een doorloopenden laurierkrans tusschen de armen en gedekt met eene Koninklijke kroon, alles van goud voor de eerste vier klassen en van zilver voor de vijfde klasse de armen van het kruis zijn wit geëmailleerd met blauw geëmailleerd hartin het midden van het kruis bevindt zich een blauw geëmailleerd rond schild, omgeven

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 83