door een wit geëmailleerden rand, beide met goud omlijst, aan de eene zijde op het ronde schild de Leeuw, zooals hij in het wapen van het Rijk voorkomt, en op den rand in gouden letters de woorden,,.Je maintiendrai", en aan de tegenzijde op het ronde schild eene met een gouden Konink lijke kroon gedekte gouden W, en op den rand in gouden letters de woorden „God zij met ons". Yoor militairen worden, instede van den laurierkrans, aan het versiersel aangebracht twee zilveren zwaarden met gouden gevest, schuin gekruist achter het ronde schild. Het lint is oranje tusschen twee strepen van Nassausch blauw, de kleuren gescheiden door eene smalle, witte streep. Het teeken van onderscheiding is Yoor de Grootkruizen Eene achthoekige zilveren ster, hebbende in het midden het ronde schild met rand, waarop de Leeuw en de woorden „Je mantiendrai" gevonden worden, te dragen op de linker borst en het versiersel van de Orde aan een lint, honderd en tien millimeters breed, te dragen als sjerp van de rechterschouder naar de linkerheup. Op de ster bestemd voor militairen worden buitendien onder het ronde schild twee schuin gekruiste zilveren .zwaarden met gouden gevest aangebracht. Yoor de Groot-Officieren: Een vierhoekige, zilveren ster, hebbende in het midden het ronde schild met rand, waarop de Leeuw en de woorden „Je mantiendrai" gevonden worden, te dragen op de linker borst en het versiersel van de Orde aan een lint, vijf en vijftig millimeter breed, te dragen om den hals. Op de ster bestemd voor militairen worden buitendien onder het ronde schild twee schuin gekruiste zilveren zwaarden met gouden gevest aangebracht. 72

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1933 | | pagina 84