Op athletiekgebied volgde nog de jaarlij ksche wedst tegen de Adelborsten, dit jaar gehouden op het Houtr terrein. Zelden heeft het op een wedstrijd zoo gespan als op dezen, niet zoozeer wat den wedstrijd zelf bet maar om het belang, dat beide partijen erbij hadden o winnen. Want, wonnen de Adelborsten, dan zou de bek_ voor de vijfde maal, dus definitief in hun handen overgaar wonnen de Cadetten, dan hadden wij de theoretische kan door nog tweemaal te winnen, dien beker te bemachtige Wij mochten dan ook niet verliezen. En we hebben ooi gewonnen, maar hoeDe estafette, die de beslissing moest brengen, had weliswaar tot resultaat, dat wij wonnen, maar gaf onvoldoende de verhouding weer. Nu hebben wij de kansen we moeten dan ook dit jaar en het volgende winnen. Het kan, als er maar flink getraind wordt. Onze allround Schotte presteerde dien dag niet, wat wij van hem gewend zijn. Laat ons dit vaststellen, dat de Cadetten- ploeg beter te voorschijn had kunnen komen. Een handicap was het, dat Ouwehand, die juist hersteld was van een beenbreuk, niet aan de loopnummers kon deelnemen en slechts kogels en discussen kon wegslingeren. De uitslagen voor de Cadetten waren als volgt 100 meter: 2. Jetten. 400 m: 1. Anemaet. 8. Schotte. 8. van der Mey. 5. Bakker. Verspringen: 3. Jetten. Hoogspringen3. Cramwinckel. 4. Anemaet. 4. Oostindiën. Polstokhoogspringen De Cadetten waren 4, 5 en 6. Treurig wij moeten polstokspringers hebben. De Adelborsten sprongen allen over de 2.90, waarmee zij hun toppresta- tie's nog lang niet bereikten. Horden: 1. van der Meyde. Een goede prestatie voor iemand, die als invaller net had leeren hordenloopen. 3. Anemaet. Speerwerpen: 2. Schotte. Kogelstooten2. Ouwehand. 3. Soeriadie. 3. Schotte. Discuswerpen: 2. Ouwehand. 3. van Mourik.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 107