105 JAARVERSLAG 1932—1933 Na de successen van onze ploegen, speciaal van onze acht, op de wedstrijden van vorig jaar, werd vol moed begonnen met het vormen van nieuwe ploegen. Helaas, waren er echter in het jongste jaar geen krachten, die al eens geroeid hadden, wat later een handicap bleek te zijn. Toen bekend werd, dat dit jaar voor het eerst een wedstrijd zou worden georganiseerd in navolging van de Engelsche „Head of the River" werd besloten hieraan deel te nemen. De acht ging weer in training en na enkele veranderingen kwam deze weer in zijn oude samenstelling uit. De resul taten waren niet slecht te noemen, als men bedenkt, dat onze, op dit gebied onervaren ploeg uitkwam tegen de beste Nederiandsche, meest zelfs oude achten, die het water en de baan volkomen kenden. Ondanks dit en nog een beetje pech, waardoor we midden in de baan nog eens moesten starten, wisten we de 7de plaats te veroveren. Door de training voor dezen wedstrijd kwam die voor de andere eenigszins in het gedrang met als gevolg, dat de resultaten op de Hollandia-wedstrijden minder waren dan ze hadden kunnen zijn. Door de ongunstige data der andere wedstrijden (o. a. de Koninklijke) werd hieraan niet deel genomen. Laten dus de jonge roeiers weer met hetzelfde fanatisme aan den slag gaan als vorig jaar. De resultaten zullen er naar zijn en misschien lukt het ons den wisselprijs voor de Jonge Acht A, die we dit jaar moesten afstaan, terug te winnen. HET BESTUUR.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 117