VOORWOORD. 24 November 1938 herdenkt de Koninklijke militaire academie haar 105-jarig bestaan. Wij hebben gemeend te dezer gelegenheid den Cadetten-Almanak in een jubileum uitgave te moeten doen verschijnen, te meer daar het afge- loopen cursusjaar een tijdperk heeft gevormd van nationale herdenkingen, herdenkingen, welke in het leven van de Koninklijke militaire academie en haar bewoners van groote beteekenis zijn geweest. Vooreerst in December 1932 de herdenking van de dappere verdedigers van de Citadel van Antwerpen bij het monu ment op de begraafplaats te Ginneken. Dan volgden in de maanden April en Mei 1933 de grootsche herdenkingsfeesten van de geboorte van Prins Willem van Oranje, waaronder de herdenking in Breda, waarbij de Koninklijke militaire academie het middelpunt vormde. Ten slotte op 9 September 1933 de grootsche, spontane hulde van het Nederlandsche volk in het Stadion te Amster dam aan H. M. de Koningin, ter gelegenheid van het 35-jarig regeeringsjubileum van onze geliefde Landsvrouwe. Aan dit nationaal huldigingsdefilé werd deelgenomen door een zestigtal cadetten, die zich daarna als eerewacht bij het Koninklijk Paleis op den Dam hadden opgesteld. De Jubileumuitgave van den Cadetten-Almanak verschijnt dan ook in het teeken van bovengenoemde nationale her denkingsfeesten. Onzen eerbied voor en onze verknochtheid aan het Vorsten huis hebben wij gemeend te uiten door dezen Almanak te openen met het portret van H. M. Koningin Wilhelmina en door de opname van een reproductie van het op het bureel van den Gouverneur der Koninklijke militaire academie aanwezig portret van den Grooten Zwijger, alsmede door de opname van ons mooie Volkslied, het oude Wilhelmus, in zijn oorspronkelijken tekst.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 15