147 terrein op, waar zij werden ontvangen door de commissa rissen, die met hun keurige rosetten, duidelijk te herkennen waren en om elf uur waren de gasten verzameld op de binnenplaats van het oude kasteel, o.a.mr. dr. Wr. G. A. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda, mr. dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel, commissaris der Koningin in Noord-Brabant, jhr. mr. dr. A. Roëll, commissaris der Koningin in Noord- Holland, in de functie van voorzitter van de nationale herdenkingscommissie, Generaal-Majoor van Ermel Schei ei, commandant van de Ille Divisie, mr. G. L. de Vries, tal van militaire en burger-autoriteiten, besturen van vereeni- gingen, vertegenwoordigers van hoog tot laag, van iedere rang en stand, kortom, de belangstelling was bijzonder groot! En zooals te begrijpen is, stond ook het voltallige cadetten- corps opgesteld op de binnenplaats om van de herdenkings plechtigheid getuige te zijn. De K. R. O. zorgde voor de uitzending en tevens waren luidsprekers aangebracht op de binnenplaats, opdat alle woorden goed verstaanbaar zouden zijn. Het zonnetje liet speelsche stralen vallen op onze driekleur, welke wapperde, dat het een lust was. Plechtig klonk eerst het Wilhelmus, waarop als eerste spre ker de heer Oh. M. J. J. Smits, voorzitter van het Oranje- Comité, het spreekgestoelte betrad. Na hem sprak mr. dr. W. G. A. van Sonsbeeck, burgemeester van Breda, waarna jhr. mr. dr. Roëll tot onthulling van den gedenksteen overging. Nadat de autoriteiten den steen in oogenschouw hadden genomen, nam de Gouverneur het woord om namens den Minister van Defensie den steen te aanvaarden en om te getuigen van de waardeering van de K. M. A. voor de ge dachte van Breda's Oranje-Comité om den gedenksteen aan de academie aan te bieden. De muziek van het 6de Regiment Infanterie speelde eenige oud-vaderlandsche liederen, waaronder het „Geuzenvendel," waarna het slotwoord van den heer Smits volgde, 's Middags vond op het academieterrein een volkszang plaats. Honderden schoolkinderen, getooid met vlaggetjes onder

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 163