150 juichend enthousiasme heerscht in het Stadion. We voelen ons één met allen; trouw aan onze Koningin. Even halt, tot voor ons voldoende ruimte is. Dan met vlotten pas voorwaarts. We komen langs de eeretribune; hoofdrechtseen korte ruk, even een zoeken, dan vinden we de Koninklijke loge, zien we onze Vorstin En een brok komt ons in de keel, een onbeschrijflijk gevoel maakt zich van ons meester, als allen in de Koninklijke loge oprijzen en Hare Majesteit ons groet. Jongens, wat was dat niet een heerlijk oogenblik. Wat een mooie herinnering voor later, dat je deel uitmaakte van het detachement cadetten, dat dien dag hun eerbiedige hulde en een blijk van eeuwige trouw aan onze geliefde Vorstin kwam brengen. Een oogenblik, dat je nooit vergeet. Slechts kort duurt het. Dan is het weer voorbij. Even nog een indruk van de oud-cadetten en oud-adelborsten, die 35-jaar geleden de eerewacht vormden voor Hare Majesteit. En toen zij de cadetten voorbij zagen defileeren, zullen zij gedacht hebben aan den dag, dat zij zelf als cadet of adel borst voor Hare Majesteit stonden. Nu, 35-jaar later, toont de jongere generatie den onverbreke- lijken band, die bestaat tusschen onze Koningin en de cadetten. Diep geroerd marcheeren we het Stadion uit. Het is voorbij. Nog nietBij het paleis op den Dam zullen wij H. M. nog een laatste hulde brengen. Snel wordt afgemarcheerd. Lang moeten we wach ten. Maar als dan Hare Majesteit vlak langs ons rijdt en ons min zaam groet, zijn we weer een onvergete- lij ke herinnering rij ker. Zulke herinneringen zijn onuitwischbaar en behooren zeker tot de mooiste uit onzen ca- dettentijd. De herin nering mee te hebben gedefileerd bij het Nationaal Huldigings- defilé voor onze geliefde Koningin Wilhelmina

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 166