151 Evenals in 1932 werden ook dit jaar de cadetten in de gelegenheid gesteld om met een detachement deel te nemen aan de 4-daagsche. Het aantal liefhebbers was opmerkelijk groot, doch reeds spoedig trokken velen, die de vrije Zaterdagmiddagen liever anders wenschten te besteden, zich van de training terug. Dit jaar werden vele groote trainingsmarschen gemaakt, o.a. van 40 en 35 K.M. terwijl als einde van de training de „tweedaagsche" van 75 Km was te beschouwen. Het detachement bestond uit 46 cadetten onder commando van kapitein Somer, bijgestaan door luitenant De Lange. Kapitein Schilmöller kon dit j^ar niet meeloopen, doch wijdde zich tijdens de 4-daagsche met hart en ziel aan de verzorging van het detachement. Het is niet mijn bedoeling een volledige beschrijving te geven van de 4 zware dagen. Ik wil slechts verschillende momenten uit deze 4-daagsche in herinnering roepen. Zoo herinner ik vooreerst aan de aankomst in Nijmegen, hoe we met muziek voorop naar de kazerne der Koloniale Reserve trokken. Vervolgens de indrukwekkende vlaggen- parade. En dan natuurlijk de vier dagen zelf. Eindelooze wegen en tropische hitte. Maar de geest in den troep bleef goed. Reeds den eersten dag kregen we een „Vaandelwacht" van drie jongedames, die verder vier dagen lief en leed met ons gedeeld hebben. Helaas kregen wij door de afmattende hitte eenige uitvallers, zoodat toen wij den derden dag vertrokken het maximum aantal toegestane uitvallers bereikt was. Dien dag moesten we allen thuis komen, wilden we de kans op den korpsprijs ierdaagsche Herinneringen. 4 - SAAGSC ONOEWECi

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 167