152 behouden. En dien dag hebben de jonkers getoond wat zij konden. Deze derde dag was wel de warmste en wie zal ooit dat stuk tusschen Molenhoek en den Valenberg verge ten En zeker is het aan de officieren, die steeds den geest en de fut er in hielden te danken, dat we dien dag geen uitvallers hadden. Hoe welkom was ook niet kapitein Schil- möller met de verplegingsauto Op deze en nog vele andere manieren gaf deze telkens weer blijk van zijn medeleven met het detachement. Na de groote rust, toen we verkwikt en eenigszins uitgerust weer op weg gingen, was het ons duidelijk, dat we den korpsprijs zouden krijgen. Het ergste was voorbij. Wie dacht nu nog aan uitvallen? En hoe voelde je je niet weer opleven toen je in de verte St. Anna zag, waar de muziek ons opwachtte en ons thuis bracht. En hoe zongen wij dien dag ons cadettenlied. Vol vuur en overtuigingKomt wapenbroeders, Neêrlands zonen, door 't zelfde levensdoel verwantDe gedachte aan het doel, den korpsprijs, heeft bij ons altijd voorgestaan en deed iedereen volhouden tot het uiterste. En de vierde dag I Hoe hebben wij dien dag niet voor ons plezier geloopen, met die geweldige belangstelling langs den weg. Door Grave, via Beers, naar Cuyk, waar wij voor Generaal van der Harst defileerden. De marsch naar den Molenhoek, waar de Generaal ons weer opwachtteEn de laatste 10 km. Ik herinner mij alleen lachende, blije gezich ten. Bloemen werden kapitein Somer en de jonge dames aangeboden. Bloemen op de geweren. Menschen juichten en applaudisseerden. Trommen roffelden, hoorns schetterden, muziek klonk overal. Zoo trokken wij Nijmegen binnen. 4

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 168