153 Rechtop en trots marcheerden we de laatste kilometers. Nog eenmaal klonk ons mooie Cadettenlied, en riep terug in onze herinnering al wat wij deze dagen samen hadden doorgemaakt. En eindelijk zwenkten we ten vierden male de poort van de kazerne binnen. We defileerden langs den commandant van het Veldleger, jhr. W. Roëll, die kapitein Somer complimenteerde met de houding en de prestatie's van het detachement Cadetten Daarna marcheerden we naar de tenten, waar generaal van der Harst ons de kruisen uitreikte. Callenbach sprak nog namens ons allen en dankte generaal van der Harst, die ons in de gelegenheid had gesteld mee te loopen, dankte de officieren voor hun goede leiding. Ook de verzorgers en tamboers en hoornblazers kregen een woord van dank. Toen mochten we inrukken. De 4-daagsche was gepresteerd. Slechts de herinnering aan dezen mooien tijd blijft. En de mooiste herinnering vind ik den geest in het detache ment zelf. Hoe ieder vast besloten was om vol te houden om ondanks tegenslag den korpsprijs voor de Academie te veroveren. Met eere moeten hier genoemd worden Patoir en van Veen, die een voorbeeld waren van een niet te schokken moreel. Ook denk ik met bewondering aan die kranige jonge dames wier tegenwoordigheid van veel invloed is geweest. Ook deze vierdaagsche zal nooit vergeten worden door hen die meeliepen, evenmin de heerlijke geest van kameraad schap en eenheid. Komt wapenbroeders, Neêrlands zonen Door 't zelfde Levensdoel verwant S. M. is

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 169