8 Het karakter van een jubileumuitgave werd verder getracht tot uiting te brengen door een extra verzorging van den inhoud. Teneinde bij de samenstelling var* dezen almanak te kunnen beschikken over een keur van bijdragen, werd in Januari 1933 een prijsvraag uitgeschreven, zoowel op het gebied van letterkunde als op het gebied van teekeningen. Het is ons een behoefte van deze plaats onzen hartelijken dank te betuigen aan den Gouverneur der Koninklijke militaire academie voor de beschikbaarstelling der prijzen en voor de belangstelling voor dezen prijswedstrijd als eere voorzitter van de commissie van beoordeeling. Een woord van hartelijken dank brengen wij ook gaarne aan de officieren en leeraren van de beoordeelingscommissie voor hun werk zaamheden aan den prijswedstrijd verbonden. Op redactioneel gebied onderging de almanak ingrijpende veranderingen. Werd voorheen de redactiecommissie be noemd tegen het einde van den leercursus, dit jaar begon de nieuwe redactiecommissie haar werkzaamheden onmid dellijk na het verschijnen van den vorigen almanak, een verandering, welke als een groote verbetering mag worden beschouwd. Ten slotte verschijnt deze almanak in een nieuw kleed, waarvoor wij den ontwerper hartelijk dank zeggen. Wij eindigen met een woord van welgemeenden dank aan den Directeur der Lithografie voor de technische voor lichting bij de samenstelling van deze uitgave, aan den Bibliothecaris voor de gewaardeerde werkzaamheden bij de samenstelling van den kalender en aan de beide adviseurs van den Cadettenalmanak voor hun voortdurenden steun. Dat deze almanak den lezer aangename herinneringen in het leven moge roepen uit zijn verblijf aan de Koninklijke militaire academie in het jaar 1932/1933. DE REDACTIE.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 16