154 Assautü Twee dagen feest. Weken van voorbereiding, weken van plannen en afspraken. Weken van hard werken. Dan twee dagen vroolijkheid. Los uit de dagelijksche sleur. Officieele deftigheid. Officieele personen. Gebruikelijke offi- cieele speechen. Stemming. Muziek. Dans. Uitbundige vroo lijkheid. Geen denken aan toekomst of verleden, morgen of gisteren. Alleen nu, vandaag, vanavond nog. Gedempt licht, zachte voortglijdende dans. Rustige, intieme sfeer. Dan rumoer, oplaaiende feeststemming. Vroolijke, opgewonden gezichten, glinsterende oogen. Eenzaam loopende, met zijn „zoete" gedachten. Groepjes belangstellenden, bekijkende. Trots, met gebaar, uitleggende cadetten. Bewonderend luisterende invité's. Drukke vroolijke eetzaal. Meiskes, die alles willen probeeren, alles „echt" doen. Afscheid op het kille, troostelooze perron. Dat alles en nog veel meer, dat is ons jaarlij ksch Assaut. Zaterdag 1 April 1933. Eerste dag van het Assaut. Treinen brengen de vrouwelijke feestgangers in het oude stille Breda. Jonkers wachten ongeduldig op het perron. Jonkers loopen druk vertellend, veel belovend, met koffers. Op de Academie-drukte. Yersieringscommissie legt de laatste hand aan het bijna voltooide product van twee maanden harde arbeid Gouverneur, deelt de prijzen uit aan de gelukkige winnaars van de Almanakprijsvraag. Een kleine plechtig heid, waarbij de officieren van de jury en de redactie commissie. Op de slaapzalen zenuwachtige, zich urenlang toiletteerende jonkers. Het feest kan beginnen. 's Middags. Buitenfeesten. Dreigend weer, toch veel toe schouwers. Het „walletje" fleurig bevolkt. Het met vlaggen versierde terrein, waarop veel van 't „kunnen" der Academie getoond zal worden. Plechtige opening te paard van de „beredenen" oudstejaars onder leiding van ons „Paultje". Dan houden ze een springconcours onder groot enthousiasme, zoowel van deelnemers als toeschouwers. Athletiekdemon- straties. Yoltigeeren, waarbij vooral Büermann extra applaus Assaut caleidoscoop. „II n'y a pas de vie heureuse. II y a seulement des jours heureux".

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 170