155 oogst. Tot slot de groote geveehtsdemonstratie van de Infanterie. Flikkeringen van de mitrailleurs. Korte scherpe knallen der geweerschoten. Gillende uitroepen onder het publiek. De zeven veld in „schijnvuur". De overgave van de vesting. Naar binnen hollen om voor den regen bin nen te zijn. Bewondering bij den aanblik van de „balzaal", in gewone tijden cantine. Muziek. Uitstekende muziek. Onze eigen band, nog in cadettenuniform. Een volle zaal, overvol. Maar gezellig Dan een paar uur rust. Eten. Op de Academie halfleege tafels. Op de slaapzalen, in de stad bij verschillende families, groote bedrijvigheid, verkleeden, gala-tenue, groot avond toilet. 's Avonds. Verlichte zaal, rijen leege stoelen. Rust. Stilte. Achter het neergelaten doek, al drukte. Laatste toebereid selen. De alles leidende, kalmeerende figuur van kapitein Backer. Gedachte„Hoe een Assaut, zonder kapitein Backer? Weet het niet. Onmogelijk?!" Zaal vult zich. Veel geflonker van goud, veel vroolijke kleuren. Gala voorstelling Openingsspeech van Alberda. Wilhelmus van Nassauwe. Assautpartijen schermen van Nix, J. H. W. en Treffers, H. Groot saluut. Feilloos. Colonne karabijn—klewang. Indisch bivaktableau. Stemmig, indrukwekkend en ontroe rend. Dan het muzikale gedeelte verzorgd door Bintang Timoer en onze band, in hun blauw costuum. Ovatie voor subliemen zang van Michielsen: het „Heute Nacht oder nie". Dan een kwartier pauze. Promenade van het hooge publiek. Gepraat. Critiek. Bewondering. Speech en kransoverreiking van den Senaatsvoorzitter der Adelborsten. Het tweede gedeelte begint. Het tooneelstuk van Stiekum. Uitbundig applaus. Veel vroolijkheid. Buitengewoon suggestief spel, vooral van „tante" Arnold en Paultje en niet te vergeten de Bredasche jonge dames, die mee debuteerden. Algemeene verhuizing naar de cantine, die nu eerst op haar best uitkomt. Een sprookje van oud en nieuw. Deftige hooge uniformen. Bewonderingafdwingende, gedistingeerde avondtoiletten. Zwart en geel van cadettenuniformen. Don kere, statige smokings. Eén mengeling. Maar allen hebben

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 171