opgewonden stemmen, hier een handdruk, somwijlen gevolgd door een veelzeggenden blik, ginds een vluchtigen groet en de dames, met den bontkraag hoog öp, werden door de heeren naar de auto's geleid. Nog een oogenblik, en daarna bood het vereenigingsgebouw nog slechts een troostelooskillen aanblik. „Dit bal behoort ook al weer tot het verleden, Nora," zei Frits, toen hun auto wegreed. „Ja," antwoordde Nora, „ohja, voordat ik het vergeet, nog wel bedankt voor je uitnoodiging, hoorIk heb een reuzen leuken avond gehad. Wat is Wim een lollige vent hè En hoe vind je Henk Wat zag Tine er snoezig uit, in 't blauw, vind je ook niet? En anders Karei. Wat is dat wat je noemt een fijn type, zeg. Op en top heer. Ik vind hem charmant!" Opge wonden praatte Nora door, vol van alles wat ze dien avond had doorleefd. De auto remde krachtig. Frits hielp haar bij het uitstappen, een vluchtige handdruk en weg was ze. „Chauffeur, Van Dillenburglaan 12" en weinige minuten later was ook Frits terug op z'n kamer. Nog even schakelde hij z'n radiotoestel in. En opnieuw weerklonk de gejaagde jazz-muziek, de muziek welke zoo geheel en al het jachten van dezen tijd weergeeft, een barometer van onrust en onevenwichtigheid. Zacht kabbelen de golfjes van de uitgestrekte zee. Het bootje glijdt voort over de oneindige blauwe diepte. Als een streeling zucht een zuidenwind over den zilverspiegel. Een meeuw zweeft over het water en dompelt zich in het nat, en stijgt weer op, wuivend. De beide menschen in het bootje zwijgen, laten zich gaan op het droomenspel hunner fantasie, wiegend en deinend. De zon daalt, gaat bijna onder. Een purperen gloed zinkt over het water, waarin de laatste zonnestralen zich weer spiegelen. De schemering valt en hult alles in een waas van donkerblauw. Alsof de natuur alle onreinheid met een mantel wil bedekken. MENUET.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 175