Uit de kerk klinken de eerste orgeltonen. De kinderen strooien bloemen. Een machtige koraalzang verheft zich Naast elkaar schrijden zij naar voren en knielen voor 't altaar, om elkander de belofte van eeuwige trouw te geven. 's Avonds weerklinken in het vereenigingsgebouw weer de jubelende tonen der jazz. Alles is in afwachting Daar komen ze, en onder gejuich wordt Nora en Frits binnengeleid. De band speelt de „Hochzeitsmarsch" en met het bruidspaar aan het hoofd wordt de polonaise gedanst. Afwisselend speelt de band weer het jachtende, niets-ontziende rythme en lieflijke melodiën. Droomerig staren Nora en Frits over den rand van het balcon naar de zee. En hun gedachten gaan terug naar langen tijd geleden „Herinner je je dat roeitochtje nog?" vraagt Frits. „Ja, jongen!" Ze sluit hem den mond met een kus, alsof zij wil voorkomen dat ook andere herinneringen worden opge haald, herinneringen welke haar nog dikwijls pijn doen. Gearmd treden ze de balzaal weer binnen en mengen zich onder de dansende paren. Schertsend vraagt Karei, waar ze geweest zijn, en Nora antwoordt, met een hoogrooden blos op haar gelaat. Het bal duurt tot diep in den nacht. De feeststemming heeft allen zóó gepakt, dat zij van geen eindigen willen weten. En steeds wilder wordt het rythme, steeds stijgend de feestroes Bij het aanbreken van den morgenstond wandelen Nora en Frits langs het strand naar huis. Twee duiven trippelen voor hen uit, het mannetje pronkend voor het vrouwtje Dan sluit Frits Nora in z'n armen En voortaan zijn hun levens één, behooren zij voor eeuwig bij elkander. Maart 1933. CAYELLO.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 179