PROLOOG. 9 Collega's van hetzelfde corps en dezelfde generatie, Ik zeg u Dat deze proloog met een speciale bedoeling door ons geschreven is en wel: Dat gij moet beseffen, dat velen veel van u verwachten; Dat het corps door tijdsomstandigheden sterk in tal is verminderd Dat tijden veranderen, dat menschen en hun eischen veranderen Dat gij nog steeds wordt beschouwd als de bloem der jongelingschap van de natie; Dat gij daardoor groote verplichtingen hebt En, Dat als gij niet verandert, als gij niet de eischen aan u zelf hooger stelt, wat gezien het kleinere aantal zeer zeker moet, als gij niet uw verplichtingen, waarvan vooral de moreele zwaar op uw schouders rusten, nakomt, Dat gij dan moet beseffen, dat gij hooggespannen ver wachtingen teleurstelt en gij in het teeken staat van „verzakers". En ik zeg u dat: De Redactie-Commissie van den Cadetten-Almanak een weinig van den nieuwen geest van dezen tijd heeft trachten te blazen in den Almanak 1934. Zij hoopt u op het pad van vernieuwing in den goeden zin des woords te mogen zien voortgaan, opdat athletiek, schermsport, roeisport, muziek, literatuur, enz., gestuit worden in hun gang bergafwaarts. En, verheft u van uw „stoelen-tot-bridge" en zwoegt voor de eer van het corps, opdat het bloeie. Dan zeg ik Dick Westerhuis dank voor zijn onvermoeide werken voor den Almanak. Beseft dat gij gekozen zljt uit de keur van de Nederland- sche jongens. Houdt hoog het Corps Dood aan de laksheid: Leve de spirit! Gaat uw gang DE REDACTIE.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 17