170 Even voor de reveille wordt hij uit gewoonte wakker. Zou het al tijd zijn? Hij luistert ingespannen maar hoort nog niets van het signaal op een van de andere zalen. Fijn, nog even liggen. Hij trekt zijn deken wat vaster om zich heen en soest weer in. He, dat is haast het fijnste moment van den dag. Plotseling schrikt hij wakker van de reveille, die vlak naast zijn bed geblazen wordt. Hier en daar een gemompeld ge luid. Hij trekt zijn hoofd weer terug onder de dekens. Nog evenHier en daar komt er traag een uit zijn bed, één plast al in zijn waschkom. Hij suft door. ,.Henk, vooruit joh, d'r uit Een dof gebrom onder een hoopje dekens. O ja, hij weet het heel goed en vindt het niks lollig. Hoeft ook nog lang niet, vindt hij. "Mörge adjudant Roetsch ineens staan ze allemaal naast hun bed. Merk waardig, hoe al die suffende en soezende kerels toch nog zoo precies opletten op een zacht dóórdringend zoemend „Mörge adjudant" van enkele hokken verder. Geen een ligt er meer in z'n bed en toch is er heusch niet één enkel verder waarschuwingssignaal gehoord. Een vliegt in zijn pyama weg naar de volgende zaal en spoedig hoort men het „J m d P over alle slaapzalen als een vele malen geëchood signaal weerklinken. Gesnaaid kan er niet meer, maar dat hoeft immers ook nietDe controle heeft haar doel al bereiktHenk zit nog even op zijn bed te zeuren en te trekken tot het ook tot hem doordringt, dat hij zich evengoed als de anderen haasten moet. Het gewone programma gaat zich afdraaienvlug wasschen, eerste bel, aankleeden, bed afhalen, snel een paar schoenen onder zijn bed trappen en wegrennen, z'n jas nog clicht- knoopend. Achter zich hoort hij nog meer laatkomers. Hij springt met drie vier treden tegelijk de trappen af en holt op het laatste moment het binnenplein op. Dan neemt de gewone dagelijksche sleur weer zijn aanvang. De week zit vol repetities, maar daar heeft hij geen bezwaar

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 186