171 tegen. Och, den gewonen dienst vindt hij best. Die heeft heusch ook zijn genoegens en zijn aardige momenten. Uitrukken bijvoordeeld, kun je van genieten, tjonge, dat mocht hij wel. Die regelmaat, och daar had hij niet veel last van en hij mocht graag goed zijn dienst doen. Maar zulke uitzonderlijkheden als verzwaard, dat moest hij niet meer. Nee hoor, Henk Yolmers zou niet meer in verzwaard zitten op Zaterdag en Zondag, dat beviel hem niet! Aan het eind van de week is het zijn beurt. Nu gaat hij met verlof, maar kan toch niet nalaten even bij 89 door het raam naar binnen te kijken. Daar zit er een te suffen over een boek. „Ajohpit zedenkt Henk. Nu gaat hij 't Assaut was in aantocht. Het groote ging gebeuren. Het heele jongste jaar werkte voor de versiering. De tijd ging angstwekkend gauw voorbij. Elk vrij moment werd besteed aan het assaut. Hij was fanaat! 's Avonds in bed ligt hij te suffen en te denken. Wie zal hij vragen? Hij wil niet onaangeleund komen. Maar een meisje heeft hij ook niet, wie moet hij dan toch nemen? Anders heb je duizend vriendinnen en nu weet je er niet één geschikte uit te pikken. Maar ook die moeilijkheid gaat voorbij. Per slot van rekening zijn ze geen van allen ge schikt of eigenlijk allemaal even geschikt, precies wat je maar wilt. Eindelijk, na lang piekeren en zuchten, na vele avonden laat inslapen, doet hij zijn keusDat hij een keus voor zijn leven deed wist hij toen nog niet! Dan volgt een periode van ongekende zuinigheid. Dat is hij niet gewend, maar hoe moet het anders? Geld leenen kan je nu waarachtig ook niet, hoe graag je ook zou willen. Hij knijpt en knijpt, de bar wenkt hem. Zuurland staat daar als een verleidende duivel te midden van een hel van lekkernijen en telkens moet hij zwichten. Toch helpt zijn strijd en hij heeft succes. Het was de eerste maal dat hem dat sparen gelukte, nu het moest, nu er geen andere uit weg was. Schitterend Prachtig Wonderlijk

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 187