214 Ëxamenkoorls, Geachte lezer, kent ge deze ziekte Ja, niet waar Wie heeft er op zijn tijd niet aan geleden. Op wien heeft zij niet eens een nadeelige invloed gehad. Maar er is een plaats, waar deze ziekte zich op een geheel bijzondere wijze openbaart. Als een plotseling opkomende krankzinnigheid slaat zij op iedereen over, bereikt in een korten tijd haar hoogtepunt en is even plotseling weer afgeloopen. Wat is de aanleiding Niemand kan het zeggen. Men voelt het plotseling in zich komen, wil zich er tegen verzetten. Maar het gaat niet. Het bevangt iemand, woedt hevig en men is het weer kwijt. Opgelucht en ontspannen gaat men verder aan het werk. Maar oordeelt u zelf. Een zaal, in gewone tijden teekenzaal op de K. M. A. Maar nu, het is examentijd, omgetooverd in een oord van noeste studie. Men ziet niets anders dan kasten, teekentafels, planken, deuren en alles wat bruikbaar is. Deze objecten vormen allen verschillende, meer of minder grillig gevormde hokjes, waarin twee soms drie jonkers zich aan de studie wijden. Van buiten wijzen uitgebreide opschriften waar de ingang te vinden is en wie de bewoners zijn. Binnen zijn de wanden versierd met foto's, plaatjes, filmsterren en alles wat zich verder leent om tegen den muur geplakt te worden. Aan de tafeltjes vol boeken, zitten de jonkers te werken. Alles is stil en 't minste geluid wordt van alle kanten met een of anderen krachtigen term tot zwijgen gebracht. Maar dan plotseling, daar is zij. Midden in die stilte sluipt zij binnen. Wie begint ermee? Niemand kan 't zeggen. De koorts heeft iedereen te pakken. Van alle kanten komt 't lawaai. Niemand verzet zich of drukt zijn afkeuring uit. Zij is er en wij zijn eraan onderworpen. Als een stel volslagen idioten staat of zit de geheele bevolking boven op kasten of tafels. Alles schreeuwt, zingt en danst. Enkelen tandakken in 't midden van den grooten kring. Dierlijke kreten klinken. Aapachtige „King Kong"-gestalten zwaaien van kast op kast, van hok naar hok. Vele gevechten worden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 230