218 en z'n dochter. Ze trouwde tegen zijn zin. En nu, hij had gehoopt haar nog eens te zien, haar te zeggen, dat het goed was, haar voor het laatst nog even te zien, voor het laatst Maar ze was niet gekomen. En eenzaam stil zit de oude man, alleen met z'n verdrietBuiten valt nog steeds door de regen, steeds door Daarnaast vier jongelui. Één gaat naar Holland, z'n eerste verlof. Hij zal binnen een maand z'n oude moeder weer zien. MoederIneens steekt het hem, dat hij haar niet trouw heeft geschreven. Goede betrekking had hij hier. Jong en ongetrouwd. Zoo nu en dan stuurde hij het oude mensch wat geld in een brief... Hoe zou het met haar zijn Had ik maar meer geschreven. Nu binnen een maand zag hij haar weer. Hij wist nog precies. De steile trap. Het kleine portaaltje. Hij kon het zich nog zoo duidelijk voorstellen. Het was dan ook pas.„He Frans wat zit je te droomen, jo. Kom drink es. Prosit jongen, goede reis, slamat datang in dat Holland jo, daar ga jeEn lachend, ineens weer in de werkelijkheid verplaatst, drinkt Frans mee „Nou lui tot over 8 maanden dan, houd jullie je taai. Daarnaast. Vader, moeder en zoon. Hij gaat naar Holland, studeeren, zich een eigen levensweg banen. Hij wil vooruit komen in de wereld, hij is jong, vol idealen, opgewonden om wat zal komen. Toch drukt hem het komende afscheid zwaar. Hij moet er niet aan denken. Hij kijkt z'n moeder aan. Z'n lieve moeder, die hij aanbidt, Moeder.Zal hij nooit meer bij haar thuis zitten in de gezellige voorkamer, nooit meer met vader in 't kantoor. Zullen ze nooit meer met z'n drieën thuis zitten, zal hij nooit meer met moeder uitkijken naar vader als hij thuis komt van kantoor. Nooit meer met z'n drieën op regen avonden thuis zitten, gramofoonmuziek. Nooit meer Hoe is het mogelijk. Stil gaat hij naar de balustrade, kijkt in den regennacht. Waarom moet het nu ook regenen hij ziet ineens weer z'n ouderlijk huis. Hij staat bij het raam van het kantoor. Het regent, een breede lichtbundel valt langs hem in den donkeren tuin. Heel ver ziet hij de lichtjes

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 234