76 Yelocitas speelt tegen de Veteranen. Verder moet er maar over gezwegen worden 80 November. Een zeer gedenkwaardige dag. Iedereen spreekt en denkt over „Chassé". Des morgens wordt het corps verzameld op de cantine, waar, na een inleidend woord van den Gouverneur, luitenant Kamerling een lezing houdt over de verdediging van den citadel van Antwerpen. 's Avonds uitgebreid menu, tevens viering van het uitge stelde 104-jarig bestaan van de K. M. A. Het smaakt ons opperbest. Er zijn jonkers, die diep in de achtergebleven flesschen kijken, nu ja, die zijn en blijven er. 2 December. In een corpsvergadering wordt het a.s. Sint-Nicolaasfeest besproken. Voorts wordt de opmerking „slap" gedebiteerd, wat een gevleugeld woord wordt. 5 December. Sint-Nicolaasfestijn. De St.-Nicolaaskrant verwekt veel hilariteit, wat wel pleit vóór de samenstellers en tégen de slachtoffers, 's Avonds de viering in het Zuid. St. Nicolaas en zijn trawanten blijken zeer dorstig. De Sint „bedenkt" enkele personen, o.a. de vermaarde dirigente van 't strijkje en kleine „Keesje". Na den tocht te paard naar huis Piet voelt zich zeer zwak wordt 't feest op de cantine voort gezet. De Sint maakt een meer origineele dan glorieuse entrée en blijkt ten slotte nog steeds dorstig van de ver moeienissen der laatste dagen. Vele „stoute" jonkertjes wordt eens geducht de les gelezen. 10 December. Schermwedstrijden van de K. O. O. S. in de groote futpee- loods. Ook van onzen kant is er animo voor. Een cadetten-equipe bestaande uit: Treffers A. J., Treffers H., Plantinga en Cox A. L. neemt buiten mededinging aan deze wedstrijden deel.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 88