81 11 April, Algemeene corpsvergadering, waarin wordt teruggekeken op 't Assaut en er nog een duchtig „nawoordje" valt. Sym pathiek herinnert Scharp nog even aan het „futpéen" van het jongste jaar. Hierna nog even navergaderen van het oudste jaar. De stemming op de cantine is niet je dat en de oudste- jaars slaan alweer aan het rekenen. 13 April. Om half twaalf staan we allen aangetreden met de meest uiteenloopende modellen koffers. Eerst nog een geren en gevlieg, nog veel is er te doen. Maar we gaan met verlof, dat is de „saeck". 17 April. Herdenking te Delft van Willem de Zwijger. Het was grootsch. Broederlijk maken adelborsten en cadetten een „marsch" door het oude stadje, wat vrij goed gaat, niettegen staande tangomuziek. Op de markt worden we met een ovatie weer binnengehaald. 18 April. Cadetten en adelborsten wedstrijden. Guur en koud is het, en men ziet vele opgeslagen kragen. We winnen, maar hoe? Het laatste nummer (buitengewoon enthousiast worden onze loopers toegejuicht) brengt de beslissing en we hebben totaal 2 punten meer. Dit komt mooi uit, er zijn ook 2 X zooveel cadetten als adelborsten. Ook op voetbalgebied wordt er fanatiek gewerkt. 's Avonds bal in 't oude kasteel. Er is vepl enthousiasme en het feest slaagt prachtig. Hoe kan het ook anders. Maar het naar huis toegaan gaat lastiger. Geen taxi's en in de grauwe dageraad zie ik veel avondtoiletjes en uni formen heftig gearmd op stap. Een woord van hulde aan de adelborsten, voor de regeling van deze dagen, is zeker op zijn plaats 19 April. Hockey in regen, wind en zelfs sneeuwbuitjes. We winnen met 2—1. Dus over de geheele linie hebben we overwonnen!

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 93