82 24 April. In Amsterdam wonen een tiental oudste-jaars de Willem- de-Zwijgerherdenking in 't Concertgebouw bij, waarover we enthousiaste verhalen te hooren krijgen. Alles staat in het teeken van onzen Yader des Vaderlands. 25 April. HeimkehrDe eindspurt voor het oudste jaar begint. De anderen kijken met medelijden en bewondering. De rust komt. 28 April. Nachtoefening Djahatoefening Het is eigenaardig hoe afdeelingen kunnen „verdwalen". Tja, tja, de nacht is donker. 29 April. Velen komen eerst om vijf uur tot bewustzijn! 30 April. Zondag Het is stil en nog eens stil. Maar daar komt cadet-sergeant Y met een vreemd instrumenthet is waarachtig een saxophoon. Hij zet zich op een bankje (Mein kleines Baby, 0 „höre" mich zuin de zon, en weldra klinken er op de binnenplaats muzikale uitingen. Het duurt niet lang of A heeft hem gevonden en een occarino blijkt tot zijn uitrus ting te behooren. Vroolijkheid stijgt op uit de instrumenten. Twee anderen uiten zich door middel van merkwaardige volksdansen. Alles wat aanwezig is slaat vol bewondering dit schouwspel ga. De wachtcommandant zit voor het wachtlokaal en het cantinejonkerdom hangt uit de ramen. 1 Mei. Viering van den verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana, 's Middags vrij en de rest van den dag Zondagsche dienst. Voorts, vooral niet te vergeten, de uitgebreide maal tijd. Natuurlijk zijn er weer de wijnenthousiasten, die de flesschen goed nakijken. De Kapitein van Straten spreekt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 94