89 JAARVERSLAG 1933-1934. In het afgeloopen jaar werden door „Velocitas" meerdere vriend schappelijke wedstrijden tegen Bredasche vereenigingen gespeeld, waarbij de meeste de kracht der blauw-witten in den vorm van een nederlaag moesten ervaren. Een enkele nederlaag, en dan nog een kleine, werd veroorzaakt door onvoltalligheid. Het voornaamste! van het seizoen was wel de big-match: Oud Inter nationals— Velocitas op 25 November. Wat eerst onmogelijk scheen, nam, door het initiatief en de be moeienis van onzen beschermheer, vasten vorm aan, zoodat met het volgende elftal de strijd tegen de oude Oranje-elf aangebonden werd: Horstmeier. Hemmes Vader Ranft Deibei de Gilde Oostindiën Collard Roukens Hermens Peters Door onbegrijpelijke leemten in de achterhoede, en misschien ook, doordat de zenuwen velen parten speelden, leek bij een 5 1- achterstand een débacle zeker. Na de rust was Velocitas echter absoluut in de meerderheid, zoodat door Roukens c.s. de achter stand tot 6 5 verkleind werd, waarmee ook het einde kwam. Dat de wedstrijd ook buiten de Academie geapprecieerd werd, bleek uit het talrijke publiek, dat ondanks het gure weer was op gekomen. Voorts verdient nog vermelding de vriendschappelijke wedstrijd tegen den Westelijken tweede-klasser A.F.C. te Amsterdam, welke door ons met weinig geluk, met 4 3 werd verloren. Tenslotte de jaarwedstrijden. Het Tweede jaar bond, op een regenachtigen middag, den strijd aan tegen het Oudste jaar en leed de kleinst mogelijke nederlaag. Inmiddels hadden regenbuien het veld in een modderpoel herscha pen, waarop goed spel uitgesloten was. Den meesten lof verdient wel het Jongste jaar, dat een 1 0- voorsprong kreeg op het Oudste jaar, maar toch moest verliezen, doordat het gladde terrein hun doelman noodlottig werd. De laatste wedstrijd werd verdiend door het Tweede jaar gewonnen, zoodat het resultaat was: 1. Oudste jaar; 2. Tweede jaar; 3. Jongste jaar, met de uitslagen: Oudste jaar Tweede jaar 1 —0. Oudste jaar—Jongste jaar 2 1. Tweede jaar—Jongste jaar 5—4.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 103