95 JAARVERSLAG 1933-1934. Onze groote handicap bleek ook dit jaar een gebrek aan gerouti neerde krachten in het jongste jaar te zijn. Toch werd dadelijk met de training van vier jongste jaars begonnen die het in den loop van het jaar zoover brachten, dat zij op de Hollandia-wedstrijden konden uitkomen. Hoewel de heat verloren werd, bleek de gemaakte tijd niet slecht, zoodat wij onze hoop op het volgende jaar gevestigd hebben. In het voorjaar nam een achtriemsgiek-ploeg, die samengesteld was uit vier ervaren roeiers en vier man uit de overnaadsche ploeg van het vorige jaar, deel aan de ,,Head of the River"-wedstrijden te Amsterdam. Ze passeerde als vierde de eindstreep. De bereikte resultaten hebben we voor een groot deel te danken aan de voortdurende leiding van den eerste-luitenant Ir. Van der Trappen en den huidigen tweede-luitenant Franchimont, die al hun vrijen tijd aan het coachen opofferden. Aan het einde van den cursus droeg de ritmeester Schummelketel, in verband met zijn vertrek naar Indië, het beschermheerschap over aan den eerste-luitenant Ir. Van der Trappen, na vele jaren zijn zeer gewaardeerde krachten aan de C.R.V. gewijd te hebben. Het Bestuur twijfelt er niet aan, of het heeft in luitenant Van der Trappen een waardig opvolger van den vorigen beschermheer gekregen. Na in het voorgaande een kort overzicht gegeven te hebben van de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar, nog het een en ander over een onderwerp, dat eigenlijk niet in. een jaarverslag thuishoort. Zooals waarschijnlijk bekend is, was de kapitein A. Dudok van Heel gedurende jaren de steunpilaar van de C.R.V.waardoor deze vereeniging tot grooten bloei kwam. Men kan, wel zeggen, dat alles waarop de vereeniging heden ten dage nog teert, aan zijn juisten en ruimen blik, en aan zijn stoere werkkracht te danken is. Veel heeft hij voor onze vereeniging gedaan, veel eraan geschonken. Wat hij op zich genomen had, was voorwaar geen gemakkelijke taak, die nog bemoeilijkt werd door de steeds wisselende besturen. Wij hebben gemeend op geen betere wijze aan onze waardeering uiting te kunnen geven dan door de C.R.V. Dudok van Heel" te doopen, hetgeen, naar wij hopen, in tegenwoordigheid van hem zelf zal kunnen geschieden. Het voornaamste doel zal zijn om een bootenfonds te stichten, waar door steeds over een behoorlijke reserve beschikt zal kunnen wor den. De daarvoor benoodigde gelden zullen voornamelijk moeten komen van diegenen, die van het materieel in den loop der jaren geprofiteerd hebben.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 109