hen zeer. Hoe verlangden zij terug naar die koene, onver saagde helden, die thans ongetwijfeld allen beroemd waren en wier wapenfeiten tot zelfs in dit achterland van de Boven- Mark waren doorgedrongen. Hoe verlangden zij terug naar den tijd, toen de Kobolden zich schuw terugtrokken in hun holen, als de dreunende stap van de dapperen zich deed hooren op de boschpaden. Ach, het leven is veranderlijk en nu waren de Kobolden baas en Wodan zag met leede oogen hoe zij ravotten op de heilige plaatsen van het kamp. Nooit meer op Wodansdag zag de balustrade van Walhalla zwart van de godenkoppen. Nooit meer stegen oude ge heiligde krijgszangen op van uit de kampvuren, sinds lang had het edele gerstenat niet gevloeid aan de boorden van de Boven-Mark en Wodan zuchtte En deze zucht drong tot diep in de harten der jongelieden door en zij voelden een vreemden weemoed hen doortrillen. Vage herinneringen verdrongen den woesten overwinnings roes, waarin zij doezelden. Oude, vergeten ballades klonken nu in hun verhitte, door den krijg geharde hoofden en warme herinneringen leefden op in hun afgestompte hersenen. Zij zagen steeds duidelijker de breede, herbergzame oevers van de Mark en herinnerden zich de oude krijgszangen, de dikke eiken, de breede wateren, de kwattalucht, en zij zuchtten. En deze zucht bracht hen tot bezinning en weer maakte zich een vreemde onrust van hen meester en zij bemerkten het van elkander, die jonge ruwe strijders en wilden het voor elkaar niet weten En zoo gebeurde het, dat de boschnimfen en de oude eiken en de Mark tegen den tijd, dat de bladeren vielen, de oude herinneringen weer werkelijkheid zagen worden. Want Waksèn keerde terug met zijn volgelingen en Zwa- rewa keerde terug en Gee en Kèf-Ri en 'MA en allen keer den zij terug. En zij waren tevreden. ACCENTER. 127

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 141