gelijk zaten zij daar. Eensklaps kwam hij met het voorstel om een eindje te gaan rijden in zijn auto, die buiten stond. Door haar hoofd gingen de gedachten in allerlei richtingen. Een oogenblik zat zij besluiteloos. Ging zij te ver? Zij keek eens naar haar vriendin. Op wier gezicht was te lezen, dat zij wel plezier had in zoo'n ritje. Toen kon zij de verleiding niet meer weerstaan en het was gauw geregeld. Het af rekenen was in een wip gebeurd en daar zaten zij in den fonkelnieuwen wagen. Zij naast hem voorin en achterin de vriendin en de vriend. Zij reden door de stad, den nieuwen straatweg op, steeds verder langs wegen en paden, door bosschen en heiden en vergaten den tijd. Pas het vallen van den avond deed hen tot de ontdekking komen, dat zij naar huis moesten. De wagen snorde langs de wegen. Thuis gekomen namen zij afscheid. Hij vroeg haar of zij nu haar naam wilde zeggen en met een glimlach antwoordde zij: ,,!k heet Bep". Toen lachten zij beiden en zij ontweek zijn zoen niet Het eindexamen was afgeloopen. Hij was geslaagd. Dat was de eerste stap. Zij vierden 's avonds samen feest. Maar er haperde iets. Beiden voelden zij, dat die avond niet zoo geslaagd was als zij zich voorgesteld hadden er van te maken. Er was een kleine verkilling. Op een dag, eenige weken later, moest hij op bezoek. Zij spraken af, dat zij gedurende dien tijd naar haar vriendin zou gaan, die daar vlak bij woonde; hij zou haar daar komen halen. Na afloop van zijn bezoek, bij het huis der vriendin aangekomen, reed juist een prachtige auto weg, nagewuifd door de vriendin. In den wagen zaten twee jonge officieren. Hij werd vriendelijk ontvangen, maar voelde direct bij het binnenkomen, dat er een bijzondere sfeer hing. De lucht in de kamer was gevuld met cigarettenrook! Tijdens het naar huis gaan barstte de bom. Onder tranen bekende zij haar ontrouw, vroeg vergiffenis en beloofde beterschap. Hij wilde er niet van hooren en voor het eerst was hij echt boos op haar. Na eenigen tijd ontmoetten zij elkaar toevallig. Natuurlijk kwam het gesprek op den twist. Hij liet zich ompraten en 133

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 147