Beste Met den lach nog steeds op zijn lippen, verscheurde hij dit laatste teeken van haar, langzaam, tot een ontelbaar aantal kleine snippers. Zijn oogen staarden in de verte 134 B" vergaf haar den misstap. Het was ook zoo'n aardig vrouwtje! Maar er was iets in hem veranderd. Hij had toelatingsexamen gedaan en slaagde voor de Mili taire Academie. Hij zou, als er geen onvoorziene dingen gebeurden, over drie jaar naar Indië gaan. Toen begonnen de ouders van haar zich er mee te bemoeien. Zij moest een eind maken aan die verhouding. Indië was toch niets voor haar, eenigst kind, nog nooit in de tropen geweest. Zij liet zich bepraten. Als vrienden scheidden zij. Maar kort daarna, zij zagen elkaar verscheidene malen per week, gingen zij weer samen om als van ouds. Het gevolg was, dat nu beide families in opstand kwamen. Maar zij zeilden tusschen alle moeilijkheden door. Beiden stond het doel voor oogen: over drie jaar zouden zij zelfstandig zijn! Met het volste vertrouwen in haar en de toekomst ging hij naar Breda. De brieven, die zij elkaar schreven, beloofden veel. Maar men zag ze nu bijna niet meer samen. Totdat Hij had Paaschverlof en ging zijn vacantie thuis doorbrengen. Op een middag wandelden zij. Zij sprak weinig, maar plot seling begon zij hem te vertellen. Zij zei het hem, eerlijk, en met weinig woorden: ,,lk heb er veel verdriet van, dat ik het doe. Ik heb er nachten niet van kunnen slapen. Maar mijn vader en moeder Gebroken ging hij terug naar de K.M.A. Nog eenmaal zag hij haar. Dat was op een mooien Zondag middag op het sportveld. Zij was niet alleen Maanden later bracht de post hem onverwacht een brief van haar. Met een glimlach las hij: ZJanuari Wat zijn wij beiden toch veran derd. Ga jij nog steeds met dat meisje, waar ik je den vorigen zomer mee zag? 11

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 148