gewaagde Henk van het verband, dat er blijkbaar bestond tusschen het behalen van een ster op den kraag en het vat baar worden voor die geheimzinnige afwijking, welke onher roepelijk met een huwelijk scheen te moeten eindigen. Hoe veel kerels, vroeger zulke goede, trouwe kameraden, hadden zij nu reeds door dit fatale proces verloren. Vrienden," sprak hij ontroerd tot slot van zijn betoog, laten wij toonen, dat wij sterk zijn, laten wij één zijn, laat ons pal staan tegen dit gevaar!" Een wijle heerscht er stilte in het vertrek, een stilte, zwaar van gepeins. Zachtkens nam toen Wim het woord. ,,ln principe ben ik het natuurlijk volkomen met Henk eens. Maar," vervolgde hij aarzelend, „als je nu toch eens een meisje ontmoet, zóó lief, met glanzend blauwe oogen en zachtblond haar wanneer je met haar danst, wordt je gewoon duizelig en als ze je dan aankijkt, glimlachend, voor jou alleen och, dan zou je wel Als in hemelsche sferen wegzwevend, zweeg hij, starend naar een droombeeld in 't verschiet, om plots schichtig te ontwaken, in het kille besef, een onherstelbare fout te heb ben begaan, indruischend tegen de grondregels van hun bestaan. In sprakelooze verbijstering staarden de beide andere vrien den elkaar aan. Zou nu toch reeds één van hen De pijnlijke stilte werd schril verbroken door de bel, die overging. Het geluid scheen Wim te electrificeeren; een haastig: „Dat is voor mij!" stamelend, was hij reeds de deur uitgestormd. Even later drong het geluid van een zachte meisjesstem tot in de rust van de kamer door Toen Wim quasi-nonchalant, doch zichtbaar schuldig weer de kamer intrad, zaten daar twee vrienden in diepe ver slagenheid terneer. Weer heerschte stilte, een stilte echter, waarin het scheen te stormen van heftige, hoewel onuitgesproken verwijten, af gewisseld door zacht, klagend verweer. Het was de telefoonschel, die redding bracht. In Dick, die tot dusver slechts een passieven rol had gespeeld, scheen het 145

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 159