VOORWOORD. Deze Almanak zal niet zoo'n vroolijke stemming vertolken als de vorige. Hoe kan het ook anders: twee maal in één jaar tijds heeft ons Volk moeten bukken voor de slagen van het onverbiddelijke noodlot. Wij verloren Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin-Moeder en Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik. Het Cadettencorps moge hier de gelegenheid gegeven wor den, opnieuw van zijn onwankelbare trouw en liefde voor ons Vorstenhuis te getuigen. Evenzeer als alle anderen heeft het medegeleefd met onze Koninklijke Familie in de droeve dagen, die weer den band met Oranje hebben bevestigd en verstevigd. Onze adviseurs, kapitein B. F. A. Schilmöller en 1e luitenant J. Roode, hebben hun taak overgedragen aan den Heer J. W. N. Le Heux en kapitein Dr. J. M. Somer. Het is hier de aangewezen plaats, om nogmaals beiden vertrokken officieren onzen dank te betuigen voor alles, wat zij in het belang van den Almanak hebben verricht. Steeds stonden zij ons met raad en daad terzijde, en voor een niet gering deel is het succes van den vorigen Almanak aan hen te danken. Deze Almanak heeft eenige kleine veranderingen onder gaan, zoowel op redactioneel als op ander gebied. De in houd van den kalender werd geheel gewijzigd. Wij hebben gemeend, de meeste daarin voorkomende feiten te moeten vervangen door meer recente; speciaal hebben wij die op genomen, betrekking hebbende op de Koninklijke Militaire Academie. De prijsvraag voor copy had niet het gehoopte resultaat, het geen de redactie ertoe bracht, de hierna volgende proloog in aanmoedigenden geest te schrijven. Wij mogen den afgetreden Gouverneur van de Koninklijke Militaire Academie, Generaal C. J. H. van der Harst, die 5

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 15