66 aan een acute alcoholvergiftiging wordt hij op een draagbaar de cantine opgedragen. Van tijd tot tijd moet hij zich even absenteeren ten koste van den stapel pakjes en neemt Pieter zoo lang de hon neurs waar. Menig jonker wordt gekraakt; zelfs de cadet Smeenk moet het ontgelden. 17 December. Nationale schermwedstrijden te Utrecht. Treffers, van der Molen en Filet vertegenwoordigen het Corps op waardige wijze. 20, 21 en 22 December. M.S.S.B.-schermwedstrijden in Den Haag. De cadetten slaan een goed figuur, zooals te verwachten met zoo'n equipe. 22 December. Het Kerstverlof begint op de traditioneele feestelijke wijze met het Quo-Vadis?-bal in Oud-Wassenaar. Het aantal adelborsten is buiten gewoon, dat der cadetten teleurstellend. 3 Januari 1934. We zijn weer terug op onze villa. Vele goede wenschen voor het Nieuwe Jaar. Het Paaschverlof lijkt onmetelijk ver; gelukkig gaan we Zondag weer naar Denl Haag om C.H.C. te zien spelen. 7 Januari. Onder groot enthousiasme verliest C.H.C. van H.D.M. met 2 0. 9 Januari. Filmvoorstelling op de cantine door de Mij. Nederland en luite nant Pel. 11 Januari. De toelating van Indische Cadetten is voor twee jaar stopgezet. Diepe stilte. Wij zien voor onzen geest het toekomstbeeld: een halve eetzaal, één compagnie Cadetten slechts, half leege slaap zalen. 21 Januari. Zondagavond. Oroot feest op de cantine. Er wordt getandakt en gezongen en de stemming is buitengewoon. 30 Januari. De repetities zijn afgeloopen. leder strekt zich met een zucht van verlichting over minstens drie stoelen uit. 7 Februari. Een lach en een traan oftewel studievoorrechten en eigen oefening. De lijsten zijn uitgekomen.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1934 | | pagina 80